Zasadil jsem strom

Jak malý vliv má výsadba jediného stromu na přírodu? A jak velký rozdíl může udělat, když se k výsadbě přidáme všichni? Cítíte touhu vrátit přírodě alespoň zlomek toho, co nám každodenně poskytuje? Náš e-shop spolu s projektem Green trekking poles vám nabízí snadný způsob, jak se zapojit do obnovy českých lesů, a to prostřednictvím nákupu Zelených trekingových holí. Ty se stanou vašimi společníky na cestách krásou zelené přírody.

Značka Green trekking poles se specializuje na výrobu trekingových holí, což již samotný název naznačuje. Nicméně, naše poslání sahá daleko za hranici samotné produkce. S cílem spojit naši vášeň pro turistiku a ochranu přírody, jsme se zavázali ke každému prodanému páru trekingových holí přidat příspěvek na zalesnění v České republice. Vaším nákupem tedy nejen získáváte kvalitní vybavení, ale společně také podporujeme výsadbu nových stromů - vy svým rozhodnutím pro nákup a my organizací finanční podpory pro zvolenou ekologickou iniciativu.

Komu tedy naše příspěvky směřují? Podporujeme ekologickou organizaci Home for Trees z.ú. (Domov pro stromy), založenou v roce 2019, která se od svého vzniku zasloužila o výsadbu více než 110 000 stromů po celé České republice. Informace o týmu, který neváhá zapojit se přímo v terénu a zasvětit svůj čas péči o přírodu, naleznete zde: Home for Trees.

Organizace se věnuje výsadbě různorodých druhů stromů, zahrnující jak jehličnaté, tak i listnaté stromy. Mezi ně patří borovice, smrky, jedle, modříny, ale také duby, třešně, lípy a mnoho dalších. Pro detailnější přehled o specifických druzích a konkrétních místech jejich výsadby můžete navštívit sekci GPS Stromů na jejich webové stránce.

Kolik přesně přispíváme na výsadbu jednoho stromu? Částka se rovná 69 Kč. Tuto sumu darujeme za každý prodaný pár trekingových holí organizaci Home for Trees, která za ni zajistí výsadbu stromu. A kdo ví, možná bude nově vysazený strom právě ve vašem okolí. :)

Doporučené produkty1