Tipy na vánoční dárky pro milovníky hor

Přemýšlíte, co koupit k Vánocům vašim blízkým, kteří jsou na horách jako doma? Nebo hledáte inspiraci, o co byste mohli napsat Ježíškovi vy sami a zpříjemnilo by vám to čas na túrách i při kempování? Tak už nemusíte složitě hledat a projíždět všechna zákoutí internetu. Dali jsme pro vás dohromady celou řádku tipů na vánoční dárky, které vaši blízcí opravdu využijí. Podívejte se na dárky pro horaly, které udělají radost.

S kvalitním světlem můžete vyrazit na túru i za šera

V zimním období se smráká velmi brzy, a tak se může stát, že se budete vracet z túry už za šera nebo za úplné tmy. To samé platí pro noční túry během celého roku. Proto doporučujeme mít vždy s sebou kvalitní čelovku, kterou si před výstupem nabijete. Pokud kempujete, můžete využít i praktickou dobíjecí svítilnu, díky které se bez problému budete pohybovat i večer po kempu a pokud nemáte rozdělaný oheň, tak si při ní můžete i povídat s přáteli.

Nezapomeňte na cestovní lékárničku

Lepší je být připraven, než zaskočen. Nikdy nevíte, co se na túře nebo při kempování může stát. I obyčejný otlak, puchýř nebo odřenina umí občas pěkně potrápit. V naší nabídce najdete cestovní lékárničky, na jejichž zpracování se podílely světově uznávané týmy záchranářů a horské služby. Vybírat můžete kompaktní verzi na menší túry i větší verzi ideální na kempování a vícedenní treky.

Skladné nádobí, se kterým si kempování užijete naplno

Ke kempování samozřejmě patří i nádobí, se kterým si uvaříte nebo ohřejete jídlo, abyste získali energii na všechny treky, které máte v plánu. Prohlédněte si spolehlivé a kvalitní nádobí Sea to summit a vyberte buď klasické hrnce, nebo speciální skládací silikonové. Silikonovou nádobu s dnem z tvrzeného hliníku jednoduše poskládáte do kompaktní velikosti, která vám zabere v batohu minimum místa. Můžete zvolit i sadu s miskami, které se skládají úplně stejně a pohodlně se z nich najíte.

Jídlo na cesty dodá potřebnou energii

Na hory s sebou nemusíte nosit klasické plechovky, nebo hlad zajídat energy tyčinkami. Pořiďte jako praktický dárek hotová jídla v praktických 400–450 gramových pytlících, které jednoduše sbalíte do batohu. Na své si přijdou nejen milovníci masa, ale také vegetariáni, pro které máme připraveno zeleninové rizoto s tofu.

Ručník, který během chvilky uschne

Dalším praktickým doplňkem, který ocení zejména ti, kteří rádi jezdí na hory a koupou se v jezerech, je kvalitní ručník. Vybírali jsme pro vás lehké a skladné ručníky, které dokáží pojmout velké množství vody. A především velmi rychle uschnou. V batohu je tak skoro neucítíte a po večerní koupačce je můžete bez problému ráno zase sbalit do batohu, aniž by vám v něm navlhlo oblečení.

Cestovní polštáře pro maximální komfort

Víte, že si obdarovaný potrpí na pohodlí? Dopřejte mu ho s cestovním polštářem, který bez problému sbalí do batohu a díky multifunkčnímu ventilu během chvilky nafoukne. V nabídce najdete i speciální polštáře, které mají zakřivené vnitřní komory a dokonale padnou na hlavu. Po probuzení tak nehrozí bolest za krkem kvůli špatné poloze při spaní.

Nevybrali jste vhodný dárek?

Pokud jste si z našich tipů nevybrali, nebo jednoduše nevíte, co vybrat tak, aby z toho měl obdarovaný radost, ozvěte se nám a s výběrem vám rádi pomůžeme. Věříme, že u nás najdete vánoční dárky pro celou rodinu.