Výlet na Ještěd pěšky, lanovkou, nebo autem

Ještěd 1000x600

Jste milovníkem pěší turistiky a přemýšlíte kam vyrazit na výlet? Měli bychom pro vás jeden typ, a to na krásný Ještěd s nadmořskou výškou 1 012 metrů v Libereckém kraji.

Na vrchol vede hned několik turistických tras. My si vybereme modrou trasu, která nás povede lesem a menší oklikou, ale za to není až tak strmá. Nejdříve nás dovede na rozcestí Nad Výpřeží, kde se k modré přidá červená trasa. Komu nevadí malinká zacházka, může se vydat po červené značce a po necelých dvou kilometrech se v lese ukrývá Mohyla letců – pomníček na tragickou havárii.

My, ale pokračujeme dále po modré značce až k rozcestí Ještěd – odbočka k vrcholu, kde opouštíme značení a pokračujeme po úzké pěšině až na vrchol.

Za odměnu nás nahoře čeká rozhledna Ještěd a mimo jiné také Malý Marťan, Rohanský kámen, kříž na Ještědu a především úžasný výhled na město Liberec a okolí.

maly-martan

Samozřejmě, že kdo neholduje pěší turistice, může na vrchol vyjet i kabinkovou lanovkou.

Ještěd leží 30 km od Liberce a 35 km do Jablonce nad Nisou. Rozhledna je vysoká 94 metrů a slouží jako restaurace a hotel. Restaurace je otevřeno každý den od 10hod. do půlnoci. A ubytování? To je zde opravdu krásné z kazdého pokoje je totiž nádherný výhled na krásná místa České republiky, za dobré viditelnosti je dokonce vidět i Petřín.