Okružní výlet po hřebeni Jeseníků

Jeseníky

Dlouhoočekávaný trek je tu! Nemůžeme se dočkat.

Vybrali jsme si trasu z Červenohorského sedla, kde také máme sraz. Zde totiž můžeme zaparkovat naše auta.

Všichni jsme se konečně sešli a můžeme vyrazit na túru.

Z parkoviště jsme se vydali po červené značce.  

Široká cesta obchází vrchol Velkého Klínovce, takže výstup není zatím až tolik prudký. 

Z cesty jsme přešli na lesní stezku a po chvíli jsme došli k přístřešku pod Klínovcem, kde si dáme menší pauzičku. 

Po krátkém odpočinku můžeme pokračovat dále po stezce na hřeben. Cesta před Výrovkou je značně kamenitá a začíná nám pěkně stoupat. Zároveň se nám začínají otevírat výhledy do okolní krajiny, to je ale nádhera, za to to stoupání vážně stojí.

Cesta nám najednou začíná mírně klesat k dalšímu místu na odfrknutí. Musíme si na chviličku odpočinou a nabrat síly, protože před sebou máme nyní nejobtížnější úsek celé naší trasy. Po prudkém sestupu jdeme po rovině do sedla pod Výrovkou.

V sedle jsme opustili hřebenovou trasu a přešli na modrou značku,  která vede po široké lesní cestě. Po ní jsme se vydali zpět do k autům.

Skvělý den za námi v nohách máme přes 14 km a Jeseníky opět nezklamaly.


Červenohorské sedlo je oblíbené lyžařské středisko s lyžařskou školou, servisem, ale i hotelem. Dá se také považovat za start, nebo cíl mnoha turistických tras, které jsou krásné v každém ročním období.

A jak se na toto horské sedlo dostaneme? Nejjednodušší možností je autem.  Vede sem jen jedna silnice, ta, která spojuje Šumperk a Jeseník. Z Jeseníku je cesta dlouhá cca 17,1 km.

Než se na tohle místo vydáme, musíme brát v potaz, že počasí na Červenohorském sedle je velmi nevyzpytatelné. Proto se také doporučuje se před výletem podívat na počasí.

Už jste si prošli tuhle zajímavou okružní cestu? Pokud ano, můžete nám vložit nějaké fotky z výhledů na okolí.