Ochrana bezkontaktních platebních karet RFID

RFID

Už jste slyšeli o digitální krádeži? O čtení citlivých dat z Vašich městských, kreditních a bankovních karet?

Digitální doba roste každým dnem, nikdo neví, co bude zítra a jaké technologie budou zítra v módě. Ale čtení karet je možné už dnes a to mnohdy pouhým telefonem. Z karty se dá vyčíst jméno a příjmení, číslo kreditní karty, datum splatnosti, údaje z magnetické pásku a transakční údaje. To jsou dost citlivá data na to, aby si je mohl přečíst kde kdo. Říkáte si, že necestuje na přeplněných nádražích, v tramvajích, nebo se vyhýbáte přeplněným místům a tím předejdete nechtěnému oskenování? Karty lze načíst až z 1,5 metru, což je rozestup, který považujeme za bezpečný z hlediska hygienického, avšak z hlediska digitální jsme právě na hranici dostupnosti.

Chránit proti těmto nepříjemným situací se dá docela snadno. Existují peněženky od výrobce Sea to summit, které obsahují speciálními ochranné RFID vlákna, které dokáží zablokovat nežádoucí příchozí bezdrátové komunikace a zamezí tak nežádoucímu čtení choulostivých dat z Vašich karet.

Sea to summit Travel Wallet RFID Small Black

Sea to summit Travel Wallet RFID Small Black

 

Bezkontaktní karty fungují na principu komunikace RFID – Radio Frequency Identification. Vysílač v určitých periodách vysílá signál v podobě elektromagnetického pulsu do okolí. Pokud se ve Vaší blízkosti objeví pasivní RFID čip, tento signál zachytí a umožní tak bez Vašeho vědomí číst osobní údaje z karty.

Chránit tedy svoje údaje na bezkontaktních kartách je stejně důležité jako je zamykat dům, či auto, nebo jako chráníte počítač bezpečným antivirem.

Sea to summit Money Belt RFID

Sea to summit Money Belt RFID

 

RFID 2