Königssee

Již delší dobu si říkám, že by to chtělo vyrazit také někam mimo Českou republiku.

Hledání něčeho pěkného, a relativně blízkého opravdu nebylo jednoduché. Protože kolem České republiky je spousty krásných míst. Tentokrát to vyhrálo Königssee.

jezero

Jezero se nachází u hranic Rakouska s Německem v jihovýchodním Bavorsku, jelikož nás navigace táhla přes Rakousko, museli jsme si pořídit Rakouskou dálniční známku.

Cesta z Plzně trvá odhadem 5hodin.

Na místo jsme chtěli dorazit už během dopoledne, takže jsme si museli malinko přivstat a vyjet opravdu brzy. Výjezd jsme měli naplánovaný na čtvrtou hodinu ranní.

Po celkem pohodové cestě jsme někdy před devátou hodinou dorazili na parkoviště, které bylo překvapivě už takto brzy celkem zaplněné. Ale naštěstí je opravdu veliké, takže se člověk nemusí bát, že by nenašel místo.

Po pětihodinové cestě jsme se na parkovišti pěkně protáhli, posilnili a dodali energii studeným kofeinovým nápojem, což docela bodlo po tak brzkém vstávání.

Batohy na záda, hole do ruky a můžeme vyrazit směr jezero.

Z parkoviště na Königssee vede několik cest, my jsme si vybrali tu, kam šlo co nejméně lidí. K jezeru jsme šli celou dobu do kopce lesem, což bylo příjemné, protože se začalo dělat celkem teplo. Po chvíli se nám terén začal malinko zhoršovat, sem tam jsme museli přeskočit i nějaký ten strom, ale to nám vůbec nevadilo, protože jsme narazili na dvě krásné vyhlídky, které za to opravdu stály.

Při příchodu k jezeru jsme byli vážně překvapení kolik lidí už tak brzy je nahoře a jaká fronta čeká na to si udělat fotku s jezírkem.

Když jsem zahlédla vstup do jezírka, tak mě to celkem zarazilo. Do vody se musí člověk sklouznout a ven se vyšplhat po kamenech, ale ve finále to nebylo tak hrozné, jak to na první pohled vypadalo.

Co se týče vody, tak ta byla hrozně studená, tedy alespoň pro mne, ale po chvíli jsem si na teplotu zvykla a bylo to milé osvěžení.

Pár metrů nad jezírkem se nachází moc krásný vodopád, který také stojí za to ho navštívit. 

vodopád

Moc lidí zde nebylo, což bylo moc příjemné, většina zůstala spíše dole u jezírka. Toho jsme hned využili a rovnou si i u vodopádu dali oběd, který jsme si přinesli s sebou.

K obědu jsme si ohřáli v zipper bagu výborné jídlo jako z restaurace, k tomu krásný výhled na jezero, co víc si člověk může přát.

Königssee patří mezi nejhlubší jezera v celé Evropě, jehož hloubka je 190 metrů.

Celodenní výlet se moc vyvedl. Jen příště by bylo lepší si naplánovat více dní volna, protože kolem jezera je plno krásných míst, které určitě stojí za to je navštívit, ale to třeba zase příště.