Ježíškova cesta v Krušných Horách – nalaďte se na rodinnou vánoční atmosféru

Hledáte rodinný výlet plný dobrodružství a magické atmosféry, při kterém se spolu s vašimi dětmi projdete pár kilometrů? Máme pro vás tip přímo v srdci Krušných hor – Ježíškovu cestu v Božím Daru. Tato stezka nabízí nejen krásné výhledy do horské krajiny, ale také zábavné úkoly pro malé i velké dobrodruhy. Máte na výběr ze dvou různě dlouhých okruhů. Pojďme se společně podívat, co vás na nich čeká.

Okruhy, které si užijí rodiny s menšími i většími dětmi

Ježíškova cesta má pro rodiny připraveny dva okruhy s různou délkou, aby si každý mohl vybrat podle svých schopností. Malá Ježíškova cesta měří 5,6 km a je ideální volbou pro rodiny s malými dětmi. Na ty větší a odvážnější čeká velká Ježíškova cesta o délce 12,9 km. Obě trasy začínají a končí v místním infocentru, kde si každý vyzvedne svůj Ježíškův zápisníček, do kterého v průběhu cesty zapisuje splněné úkoly.

Úkoly, díky kterým vás čeká překvapení od Ježíška

Na každé z 13 zastávek na cestě čekají děti úkoly, jejichž řešení si zapisují do svých Ježíškových zápisníčků. Zastávky jsou vybaveny prolézačkami, skluzavkami a houpačkami, aby si děti mohly odpočinout a vyřádit se. Jakmile obejdete celý okruh, ať už malý či velký, dostanou vaše děti v infocentru od Ježíška malé dárky.

 

Ježíškova cesta v Krušných horách jednoduše není jen výletem, ale celým rodinným dobrodružstvím. Vstoupíte tady do magického světa Ježíška, přírody a tradic a prožijete nezapomenutelné chvíle s rodinou.

Město Boží Dar toho nabízí mnohem více

Věděli jste, že Boží Dar je nejvýše položeným městem střední Evropy? Nejčastěji si ho spojujeme právě s Vánoci a Ježíškem. Můžete spolu s dětmi Ježíškovi dokonce zanechat přání na Ježíškově poště. Zároveň si však na své přijdou i běžkaři. Právě malý okruh je zároveň i oblíbeným místem pro běžkaře s krásně upravenými stopami. Těmi je nejen Boží Dar, ale celé Krušné hory poseté. Stejně tak najdete v blízkosti svahy pro sjezdové lyžování.

Vydejte se rovnou i na Klínovec

Opravdovým horalům, kteří se vydávají do Božího Daru sami nebo s velkými dětmi, doporučujeme k návštěvě přidat také cestu na Klínovec. Právě z Božího Daru vede jedna z oblíbených stezek na nejvyšší bod Krušných hor. Po červené se vydáte z Božího Daru směrem k lyžařskému středisku Neklid a odtud pak po žluté na Klínovec. Zpátky se můžete vrátit stejnou cestou, nebo si udělat pěkný okruh Klínovec-Nad Suchou-Neklid a Boží Dar.

Nezapomeňte na vhodné oblečení

Zejména v zimním období je důležité se na výlety správně obléknout, abyste zbytečně nemrzli nebo jste nepodklouzli na zledovatělém povrchu. Prohlédněte si oblečení, které vás spolehlivě zahřeje a nesmeky, které vám zjednoduší chůzi i na namrzlém sněhu. Díky nim si Ježíškovu cestu v zimě zaručeně užijete naplno.

Ježíškova cesta