Jaké jídlo na cesty?

Jaké jídlo na cesty

Taky často řešíte otázku, jaké jídlo si na cesty vzít s sebou? Jestli hotová, lightweight, budete vařit, nebo snad spoléháte na místní krámky a hospody?

Hlavní kritériem toho, jak se rozhodnout je především druh cestování. My pro Vás máme dva tipy, a to jak při cestování takzvaně po svých, nebo třeba na kole a dále při cestování vlakem a autem.

Znáte ty jídla vyráběná v česku a ze 100% přírodních a českých surovin, zejména od lokálních farmářů a zemědělců? Jedná se o Adventure menu. V jejich nabídce najdete jak hotová jídla pouze k ohřátí, lightweight jídla, kvalitní jerky a především zipper bag včetně ohřevných kapslí, což je unikátní způsob ohřevu jídel za jakýkoliv podmínek a v jakékoli nadmořské výšce, více o nich níže v článku.

Pro pěší turistiku je samozřejmě nezbytné řešit hmotnost báglu. Ideální tedy budou jakákoliv lightweight jídla.

Vysušení jídel se dá dosáhnout několika způsoby, jedním z nich je lyofilizace. Další technologií používanou Adventure menu je Vacuum-Dried Tasty®. Ta oproti klasické lyofilizaci šetří až 30% energie a je důležité, že zachovaná původní chuť. Úbytek hmotnosti bývá 70 – 85 %. V tomto případě také není potřeba vkládat absorbér vlhkosti. Nakonec je jídlo v sáčku vakuově balené, tím se dosáhne nejmenšího možného objemu.

Například Lightweight Penne s Boloňskou omáčkou a parmesánem váží pouhých 144 g a po uvaření má pěkných 400 g. Pouch_LW_Penne-Bolognese
Patříte-li mezi vegany, pak nepohrdnete Lightweight Fusilli se špenátem a vlašskými ořechy, ty mají 105 g, ale nakonec dosáhnou poctivých 400 g. Pouch_LW_Fusilli-with-spinach

 DSC_0615 1000x500

Cestujete-li autem, vlakem, nebo snad letadlem, pak se budou perfektně hodit hotová jídla k ohřátí, trvanlivost mají až tři roky a neobsahují žádné konzervanty. Když ochutnáte, tak si je oblíbíte, že si klidně budete kupovat i domů k večeři, nebo do práce.

Jedno z nejprodávanějších jídel je Jelení ragú s bramborovými knedlíčky, který mají plnohodnotných 400 g a budete se po něm olizovat až za ušima. Jeleni-ragu-s-bramborovymi-spalicky
Pro vegany, ale i nevegany je tu úžasná Tandori Quinoa. Toto jídlo vás naučí jíst jinak, než jste zvyklí. Rozhodně musíte vyzkoušet 400 g zdravé pochoutky. Tandoori-Quinoa

 DSC07040 1000x800

Bez vařiče, nebo plotny, stejně si můžete dát teplý oběd. Pomocí ohřevných kapslí a zipper bagu, který lze použít opakovaně, máte vařeno za 12 minut. Toto bezplamenné vytápění představuje nejpohodlnější způsob zahřívání jídla. Další výhodou je, že nemusíte zašpinit žádné nádobí, tedy kromě lžíce, jíst se dá rovnou ze sáčku.

Použití je jednoduché:

  • Otevřete zipový sáček, dejte kapsly na dno a nalijte 150 ml vody. Dokonce sáček od kapsle může sloužit jako odměrka na množství vody. Ryska tam je připravená.
  • Zavřete sáček na zip a počkejte 12 minut, dokud nebude jídlo teplé.
  • Sáček na zip je opakovaně použitelný až 30krát, kapsle je na jedno použití a je 100% biologicky rozložitelná.

3D_Zipper bagAdventure menu samoohřevná kapsle 30 g small 1 Adventure menu samoohřevná kapsle 60 g big 1

 

A zatímco se Vám vaří oběd, Vy se můžete klidně koupat...

zipper bag 1000x500